دوشنبه 22 مهر 1398   10:22:58
اطلاعيه‌ها
13:171395/2/7 سه‌شنبه
یکی از مقالات برگزیده به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت ملی گاز ایران
مقاله گاز طبیعی و نقش آن در حفظ محیط زیست

محمد جدی،کارشناسی ارشد مهندسی شیمی که در منطقه ده عملیات انتقال گاز، شاغل است در مقاله ای تحت عنوان " گاز طبیعی و نقش آن در حفظ محیط زیست" به بررسی انتشار گازهای گلخانه ای از سوخت های مختلف همچون نفت، ذغال سنگ، دیزل، بنزین و گاز طبیعی پرداخته است.
در این مقاله آمده است، ایران با 2/18 درصد بزرگترین دارنده ذخایر گاز طبیعی در جهان است و  این درحالیست که تولید و مصرف گاز در ایران به سرعت در حال افزایش است. در ایران بیشترین انتشار CO2  در بخش مصرف سوخت می باشد.
 با نگاهی به نقشه خطوط لوله انتقال گاز ایران، پروژه های گازی در حال اجرا، سیاست شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی نفت ایران در گازرسانی به تمامی شهرها و روستاها و صنایع به این نتیجه می رسیم که گاز طبیعی بیشترین رشد تولید و مصرف را نسبت به سوخت های دیگر در ایران خواهد داشت و جایگاه ایران به عنوان بزرگترین کشور دارنده ذخایر و تولید کننده گاز طبیعی در جهان تعیین خواهد شد.

در این مقاله به بررسی انتشار گازهای گلخانه ای از سوخت های مختلف همچون همچون نفت، ذغال سنگ، دیزل، بنزین و گاز طبیعی پرداخته شده و گاز طبیعی به خاطر پایین بودن میزان انتشار CO2 نسبت به سوخت های دیگر به عنوان سوخت پاک و سازگار با محیط زیست شناخته شده است.
متن مقاله از بخش فایل های مربوطه قابل دریافت می باشد .
فايل هاي مربوطه :
محيط زيست ويرايش شرکت گاز .pdf461.89 KB
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما